Özellikler

Webmanager E- Ticaretin Özellikleri 2 Açıdan Sunulmaktadır.

Ziyaretçilerin E-Ticaret Sitesini Kullanımı
E-Ticaret Site Yöneticisinin Kulanımı

1 - ZİYARETÇİ KULLANIM ÖZELLİKLERİ

Kategori ve Ürün Gösterimi
Ziyaretçiler ürünleri Kategori ve Alt Kategorilere göre listeleyebilirler veya sitenin üst kısmındaki "HIZLI ARAMA" yı kullanarak bulabilirler, Ayrıca Marka’ya göre Listeleme yapabilirler.
"En Çok Tercih Edilenler", " En Çok Ziyaret Edilenler", "Yeni Ürünler", "Kampanyalı Ürünler" Bölümleri ile de müşteriler yönlendirilebilmektedir.
    
Duyuru ve Bilgilendirme Sistemi
Ziyaretçilerin ilgisini çekecek tanıtımlar ve duyurular farkı uygulamalarla sunulabilmektedir. Ana banner sunumu ve 4 farklı banner sunumu ile web sitesinde 5 farklı yerde reklam gösterimi olabilmektedir. Ayrıca Duyuru panosu , Kampanyalı Ürünler, Yeni Ürünler vb. bölümlerle ziyaretçiler yönlendirilebilmekte ve bilgilendirilmektedir.
    
Üyelik Sistemi
Ziyaretçiler Üye Girişi Bölümünden veya Herhangi bir ürünü almaya karar verip sepete eklediklerinde "Üye Olmak İstiyorum" linkini tıklayarak açılan sayfadaki ilgili bölümleri doldurarak üyelik başvurusu yapabilirler. Farklı onaylama seçeneklerinden biri ile üyelikleri aktif edildğinde sitede üyeliklerin kendine sunduğu avantajlardan yararlanabilirler.
    
Sipariş Sistemi
Kullanıcı ve Müşteriler, ilgilendikleri ve satın almak istedikleri ürünleri sipariş sepetine eklemeyerek sipariş oluşturabilmektedirler,
Ürünlerle ilgili renk, ebat veya diğer özellikleri belirterek sipariş listesi oluşturulabilir. Oluşturulan sipariş listesinde değişiklik yapılabilir.
Firmanın tanımladığı ödeme seçeneklerinden birisi tercih edilerek ödeme işlemleri yapılır ve ayrıca bir not eklemesi gerekiyorsa sipariş notu eklenerek sipariş işlemi tamamlanır.
    
Teklif Sistemi
Webmanager E-Ticaret Yazılımında Sipariş Sisteminden farklı olarak bir de teklif sistemi mevcuttur.
Fiyatı özelliklere bağlı ürünlerde Ziyaretçi ve Müşteriler "TEKLİF İSTE" ikonunu tıklayarak ürün veya hizmetteki ihtiyaç duyulan özellikleri tanımlayarak teklif formunu doldurabilirler. Teklif formu sistem yöneticisi tarafından fiyatlandırılarak sisteme eklenir. Müşteri o fiyatı onaylayarak satın alma işlemini gerçekleştirebilir.
    
Müşteri Hizmetleri
Ziyaretçi ve Müşteriler, Bekleyen ve Tamamlanmış Siparişlerini ve Siparişlerinin Aşamalarını ve Ne Durumda Olduğunu, Teslimat, İade ve Garanti Koşullarını, Ürün ve Hizmetlerle ilgili Sık Sorulan Soruları bu bölümde takip edebilir ve Firma yetkililerini öneri, istek ve şikâyetlerini bu bölümden iletebilirler.
    
Yardım
Müşteri ve Ziyaretçiler, sitenin kullanımı ile ilgili tüm bilgilendirmeyi bu bölümden öğrenebilirler. WebManager E-Ticaret Yardım, her bilgi düzeydeki ziyaretçinin sitede işlem yapabilmesini kolaylıkla öğrenmeleri amacıyla geliştirilmiş özel bir çözümdür.  

2- E-TİCARET YÖNETİCİSİ KULLANIM ÖZELLİKLERİ

Webmanager E-Ticaret’e Giriş ve Güvenlik Sistemi
WebManager E-Ticaret Yazılımına Giriş, Bankaların ve Finans Kuruluşlarının kullandığı Sanal Klavye ve Güvenlik Kodu uygulaması ile yapılmaktadır.
WebManager E-Ticaret’in Güvenlik Sistemi, Sistem yöneticisinin bilgilerini ve şifresini değiştirebilmesine, sistemi giriş yapan diğer yöneticileri ve sistemi delme girişimlerini izleyebilmesine, Yedek oluşturabilmesine ve Yazılımı yönetecek diğer kullanıcılara gelişmiş yetkilendirme ve 128 Bit’lik SSL sertifikalarını kapsamaktadır.
    
Ürün ve Fiyat Yönetimi
WebManager E-Ticaret Yazılımında Gelişmiş Ürün yönetim sistemi bulunmaktadır. Üç Kademeli Kategorilendirme, Marka Tanımlama, Ürün Resimlerini 3 farklı boyutta gösterebilme, Her Ürün için resim galerisi oluşturabilme, Ürüne Promosyon Bilgisi tanımlama, Hızlı fiyat güncelleme, Ürüne Renk, Ebat, ağırlık vb. özellik tanımlayabilme ve “Gelişmiş İçerik Editörü” sayesinde ayrıntılı bilgi, açıklama ve PDF dokümanları ekleyebilme., Ürünle ilgili kullanıcı yorumları ve puanları yönetebilme,
    
Duyuru, Bilgilendirme ve Reklam Yönetimi
Duyuru Panosu; Firma, Ürün ve Hizmetlerle ilgili duyuruları “Akan Duyuru Panosu” vasıtasıyla duyurabilme, Ziyaretçilere, Müşterilere ve Bayilere özel Duyuru başlıkları tanımlama, Gelişmiş İçerik Editörü sayesinde duyuru içeriğine her türlü resim, tablo, yazı ve doküman ekleyebilme,

Sık Sorulan Sorular Bölümüne Kullanıcı ve Ziyaretçileri Sık Sorduğu Soruları ve Bunların Cevaplarını oluşuturabilme,
Bilgilendirme Grupları  "En Çok Tercih Edilenler", " En Çok Ziyaret Edilenler", "Yeni Ürünler", "Kampanyalı Ürünler"  vb. bölümler ile müşteri ve ziyaretçilere yardımcı olacak içerikler oluşturabilme,
Pop-Up Sistemi ile Site açıldığında önemli duyuru, haber ve ürünler hakkında spot duyuru yapabilme, Pop-Up pencerenin başlama ve bitiş tarihlerini, pencerenin boyutlarını belirleyebilme, Yayına alıp, yayından kaldırabilme gibi gelişmiş özellikleri içermektedir.
Reklam ve Banner Yönetimi ile web sitesinin 5 farklı yerinde görsel bannerlar oluşturup bunları ekleyip, çıkarabilme ve değiştirebilme,
        
Sipariş ve Teklif Yönetimi
Sistem Yöneticisi, Üye ve/veya Müşterilerden gelen sipariş isteklerini “Yeniler” bölümünde görür. Yeni sipariş bilgisi aynı zamanda sistem yöneticisinin mail adresine Sipariş Uyarısı olarak gelir. Yeni Siparişleri Yazdırabilir, Sipariş Durumlarını (Durum Tanımları Onay Beliyor, Onaylandı, Sipariş Hazırlanıyor, Sipariş Gönderildi vb.) ayarlayabilir. Sipariş işlemi tamamlanan siparişleri arşivleyebilir veya silebilir.
Teklif Sisteminde, Yöneticisi teklif istenilen ürünle ilgili fiyatlandırmayı yaparak sistemde aktif edebilir. Müşteride teklif fiyatını görerek satın alma işlemine başlayabilir.
    
Ziyaretçi, Üye ve/veya Müşteri Yönetimi
Sisteme üye olan müşteri ilgili işlemleri yapmaya olanak sağlayan bölümdür. Sisteme Kayıtlı tüm müşterileri görebilir, Müşterinin sipariş performansına göre ekstra Iskonto tanımlayabilir. Mevcut müşterinin kullanımını kısıtlayabilirsiniz.
    
Ayarlar, Eklentiler ve Ek Modüllerin Yönetimi
İletişim Formu : Müşteri ve ziyaretçilerin iletişim formunu kullanarak yaptıkları her türlü öneri, istek ve şikayet burada arşivlenir, ayrıca mail adresine de bilgi maili ulaşır.
Reklam & Banner Yönetimi : Site içinde yer alan 5 farlı bannerın yönetimi buradan yapılmaktadır. Jpf veya Gif formatında her türlü resim ve animasyon buradan yönetilir.
Mail List : Ana Sayfada Gelişmelerden haberdar olmak isteyen ziyaretçi ve kullanıcıların mail adresleri buradan toplanır.
Anket Yönetimi : Tek Soruluk Anketler hazırlanabilir ve Hazırlanan anketlerin cevapları belirlenebilir ve istenildiğinde siteden kaldırılabilinir.
Firma Tanımları; Firma ve/veya şubelerin adres, telefon ve tüm iletişim bilgileri buradan düzenlenir, ayrıca departman ve personelin mail adresleri ve dahili telefonları belirtilebilinir.
Online Döviz Kuru Eklentisi ; Merkez Bankası Dolar ve Euro alış ve satış bilgileri online olarak verilmektedir.
Arama Motoru Tanımları ; Sitenin arama motorlarınca daha hızlı ve kolay bulunmasını sağlamak amacıyla kelime ve tanımlamalar bu bölümden yapılmaktadır.
        
İstatistiki Bilgiler ve Raporlar
Webmanager E-ticaret Yazılımında ziyaretçi ve müşterilerin siteyi kullanımı ile ilgili bir çok rapor bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;
Genel Bilgilerde, Toplam giriş sayısı, Network ve Ip’ye göre toplam giriş sayısı, en son gün toplam giriş sayısı ve ortalama giriş sayıları,
Günlük giriş raporunda saatlere göre giriş oran tabloları, Tüm sayfaların o günkü tıklanma tabloları
Aylık Giriş Raporunda; O ayki günlük giriş istatistik tabloları, O ayın toplam saatlere göre giriş oranları ve o ayda tüm sayfalara giriş tablo raporları,
Yıllık Giriş Raporunda; O yılın ay ay giriş istatistik tabloları, O yılın saatlere göre toplam giriş raporları ve o yılda tüm sayfalara giriş tablo raporları,
Tıklanma bilgileri ile tarih aralıklarına ve bölüme göre tüm sayfalara giriş raporları verilir.
Sistemi indeksleyen arama motorları ve hangi zamanda indexledikleri ve sisteme kaç kere giriş yaptıkları,
Google arama motorunu kullanarak sisteme giriş yapanları, google’dan gelirken hangi kalimelerle siteyi bulduklarını,
Diğer tüm arama motorlarını kullanarak gelenleri ve hangi kelimelerle giriş yaptıklarını,
Sistem yöneticisinin farklı yerlere verdikleri linkleri tıklayarak giriş yapan kullanıcı raporlarını,
Ziyaretçilerin sisteme gelirken hangi IP’yi Hangi domain’i hangi ülkeden hangi saatte giriş yaptığının raporlarını verir. Ayrıca o kullanıcı toplam sisteme kaç kere gelmiş onu gösterir.

Yönetici Yardımı
Sistemi kullanacak yöneticilerin, kullanımını kolaylaştıracak bilgiler kategoriler ve ayrıntılı görünümler halinde verilmektedir.

ASERSOFTTrader EntegreMikrositeWebmanager