Eklenti ve Modüller

Gelişmiş Güvenlik Modülü

Gelişmiş Güvenlik Modülü
 a) Sanal Klavye ile Yönetici Girişi; Web Site Yönetivcilerinin parolalarının güvenli bir biçimde yazılabilmesi için banka ve finans kuruluşlarının kullandığı sanal klavye sisteme entegre edilmiştir.

b) Güvenlik Kodu Uygulaması; kötü niyetli kişilerin otomatik deneme programları ile sistemi delme girişimlerini önlemek amacıyla geliştirilmiş resimli güvenlik uygulamasıdır.

c) "Şifremi Unuttum" Özelliği; Web site yöneticilerinin şifre unutması durumunda sisteme tanımlı mail adresine resetlemesi ile ilgili linlerin otomatik gönderim özelliğidir.

d) Yönetici (Admin) Kullanıcı Bilgilerini Değiştirebilme; Web Site yöneticileri istedikleri anda ve yerde Kullanıcı İsimlerini ve şifrelerini değiştirebilirler.

e) Sayfa Tanımlama ve Değiştirme Kayıtlarının Tutulması; Web sitesinden hangi sayfanın ne zaman kim tarafından oluşturulduğunu ve kim tarafından ne zaman değiştirildiği bilgilerinin kayıt altına alınmasıdır.

f) Yedekleme Ünitesi; Sistem yöneticisi Webmanager E-Ticaret’e girilen bilgileri bu bölümde yedekleyip bu yedekleri CD veya bilgisayarda güvenli bir bölüme kaydedebilir.

g) Yönetici Giriş-Çıkışlarını İzleme; Sistem yöneticisi erişim verdiği diğer web site yöneticilerinin sisteme giriş-çıkış bilgilerinin tutulması hizmetidir.

h) Sistemi Delme Çalışmalarını İzleme; Farklı kullanıcıların Webmanager E-Ticaret Yönetici bilgileri için yaptığı çalışmaları ve denemelerin izlendiği bölümdür.

ı) Arka Plan Güvenlik Uygulamaları; Webmanager E-Ticaret bu uygulamaların dışında arka planda yapılan farklı altyapılarlada güvenlik anlamında izlenmekte ve gerekli tüm uygulamalar yapılmaktadır.

Form Oluşturma ve Yönetim Modülü

e-Mağaza Sitenizde yer alması istediğiniz iletişim formu, öneri, istek ve şikayet formu vb. formları ve içeriklerini oluşturmaya ve siteden doldurulan formların arşivlenmesine olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

RSS Veri Sunma Modülü

RSS Veri Sunma Modülü ile belli bir ürün kategorisinden RSS okuyucuları ile web sitesine gelmeden ürünlerdeki değişimlerden haberdar olmak isteyen ziyaretçiler için geliştirilmiş uygulamadır. Ziyaretçi gerek taraycı programında, gerekse mail programında RSS okuyucusuna ürün kategorisini eklediğinde e-Mağaza sisteminde kategoriye bir haber eklendiğinde RSS aktarımı ile o bilgi  ziyareçilerin RSS okuyucularında da görüntülenir.

Pop-Up Pencere Modülü

e-Mağaza Sitesinde yapılmak istenen duyuru, tanıtım ve bilgilendirmeleri ziyaretçi ve kullanıcıların siteye ilk girdiği anda karşılarına çıkmasına sağlayarak ilgili tanıtıma dikkat çekmesi hedeflenerek geliştirilen bir uygulamadır.

Site yöneticisi pop-up pencerenin boyutlarını, yayın tarihlerini ayarlayabilir, gerektiğinde aktif veya pasif yapabilir, Pop-up pencere içine “Gelişmiş İçerik Editörü”nü kullanarak her türlü metin, resim, video ve animasyon eklenebilir.

NOT: Pop-Up Pencere Uygulaması popup blokerlara takılmamaktadır.

Sosyal Ağ Paylaşım Modülü

Websitesinde yayınlanan herhangi bir içeriği (yazı, resim veya video sayfasının) ziyaretçi tarafından Facebook tarzı sosyal ağ sitelerinde kendi ağı ile paylaşmasına olanak sağlayan uygulamadır. Web site yöneticisi istediği içeriğin altında sosyal ağ paylaşım özelliğini aktif edebilme olanağı bulunmaktadır.

Site İçi Arama Motoru Modülü

Ziyaretçilerinizin e-Mağaza sitesindeki bir içeriğe hızlı ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştirilmiş, aranan içeriğe göre sonuçları listeleme özelliği olan modül uygulamasıdır.

Akan Duyuru Panosu Modülü

e-Mağaza sitesinden Duyuru ve Bilgilendirmelerin Akan Duyuru Panosu şeklinde sunulup, gösterileceği bölümdür.

Online Hava Durumu Modülü

e-Mağaza sitesinde hava durumunu göstermek isteyenler için geliştirilmiş modüldür. Bulunduğu ilin günlük ayrtıntılı veya 3 günlük genel hava durum bilgisi sunulabilmektedir. Hava Durum Raporu Devlet Meteoroloji Kurumunun Sisteminden günlük otomatik güncellenmektedir.

Online Döviz Kuru Modülü

e-Mağaza Web sitesinde Dolar, Euro vb. döviz kurlarının alım ve satım fiyatlarını sunmak isteyenler için geliştirilmiş modüldür. Fiyatlar Merkez Bankasının sisteminden günlük olarak otomatik güncellenmektedir.

Özet İstatistik Modülü

e-Mağaza Sitesi Yönetim Sisteminin Anasayfasından ve İstatistik Bölümünden Portalla ilgili; Anasayfa ziyaretçi sayısı, Farklı IP Ziyaretçi Toplamı, Toplam Ziyaretçi Sayısı, Son Gün Gelen Ziyaretçi Sayısı, Günlük Ortalama Ziyaretçi Sayısı  vb. bilgiler anlık verilmektedir.

Anket Modülü

E-Ticaret Sitesi üzerinden ziyaretçilere firma, ürün ve hizmetlerle ilgili görüş sorarak cevapların alınmasına olanak sağlayan uygulamadır. Modülde kullanıcıların sürekli anket cevaplamalarını önleyecek sistem, ankette 10 cevaba kadar seçenek oluşturma ve grafikli sonuç gösterim özellikleri bulunmaktadır.

Yorum Modülü

Ziyaretçi ve kullanıcıların e-Mağaza sitesindeki herhangi bir ürün hakkında görüşlerini almaya olanak tanıyan uygulamadır.
Gönderilen Yorumların yönetici onayından sonra yayınlanması özelliği ile yorumları kontrol ederek yayınlayabilirsiniz.
Mevcut yorumlarıda istediğiniz anda yayından kaldırabilirsiniz.

SEO (Arama Motoru Optimizasyon) Modülü

e-Mağaza Sitenizin Arama Motorlarında üst sıralarda çıkmasına yardımcı olacak Site başlığını düzenleyebilme, Meta Tag (Anahtar Kelimeler) Ekleyebilme, Ürün ve Ürün gruplarının Akıllı Adresleme sistemi ile adres çubuğunda çıkartılması, Her ürüne anahtar kelimeler tanımlayabilme, Web Site Açıklamasını düzenleyebilme ve Sayfa Başlıklarını Site Başlığında gösterebilme özelliklerini bu modülden ayarlayabilirsiniz.

Ek Sistem Yöneticisi (Admin) Yetkilendirme Modülü

e-Mağaza Sitenizin içerik, ürün, modül ve sayfalarını yönetmesi için farklı bir kişinin işlem yapmasına imkan sağlayacak izinlerin açılmasına olanak sağlayan bölümdür. Yetkilendirme ile ilgili yerleri, görme, ekleme, değiştirme ve silme dahil tüm yetkilerin verilebilmesine imkan sağlar.

Gelişmiş İstatistik Modülü

      * İçerik Ziyaret Raporları (Tarih aralığına göre, Web sitesinin çalıştığı alan adı ve dil seçeneklerine göre menü, kategori ve sayfa bazında ziyaret raporları ayrınıtılı olarak sunulmaktadır.)
     * Trafik Kaynakları Raporları (Tarih aralığına göre doğrudan alan adını yazarak, arama motorlarından kelime arayarak veya farklı sitelerden gelen yönlendirme ile web sitesine gelen ziyaretçi trafiğini ölçmeye ve değerlendirmeye imkan sağlar)
     * Arama Motoru Yönlendirme Raporları (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adı ve ek dillere göre Google, yahoo ve Bing vb. arama motorlarının web sitesine gelişleri, ziyaretçilerin bu arama motorlarlarına aradıkları kelimeler ve bu kelimelere )
     * Ziyaretçi Raporları (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adı ve ek dillere göre web sitesine hangi ülke, bölge ve şehirlerden geldikleri, ziyaretçilerin gezdikleri sayfalar, geliş şekilleri ve sitede gezdikleri sayfa sayısı, bilgisayarlarının işletim sistemi, ekran çözünürlüğü, kullandıkları tarayıcısına kadar bir çok veri sunulmaktadır)
     * Online Ziyaretçi Raporları (Online olarak ziyaretçilerin hangi saatte, hangi sayfayı ziyaret edildiğini hangi ülke ve şehirden geldiğini, hangi arama motoru veya web sitesinden yönlendirme ile geldiğini ve şu anda hangi sayfaları ziyaret ettiğinin bilgilerinin alınacağı bölümdür.)
     * Çapraz Sorgulamalar ve Gelişmiş Uygulamalar ; (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adlarına, ek dil modüllerine, Ülke, bölge ve şehre göre, arama motorlarından veya diğer web sitelerden gelen yönlendirme ve kelimelere göre detaylı sorgulamaların yapılacağı bölümdür.

Kargom Nerede? Uygulamasının Yüklenmesi

e-Mağaza sisteminden alışveriş yapan müşterilerin siparişlerinin nerede olduğunu takip etmelerine olanak sağlayan Kargo firması ile entegre çalışan uygulamadır.

Üyelere Mail Bilgilendirme Modülü

e-Mağaza sisteminde kayıtlı üye ve müşterilere yeni ürün, kampanya, indirim ve bilgilendirmelerin toplu mail olarak duyurulmasına olanak sağlayan uygulamadır. Günlük 1000 (bin) gönderim kapasitesi bulunmaktadır. Yıllık ücretlendirilir.

Üyelere SMS Bilgilendirme Modülü

e-Mağaza sisteminde kayıtlı üye ve müşterilere yeni ürün, kampanya, indirim ve bilgilendirmelerin toplu SMS olarak duyurulmasına olanak sağlayan uygulamadır. Müşterinin Turkcell, Vadafone veya Avea sistemlerinden birine kurumsal üye olması gerekmektedir.


ASERSOFTTrader EntegreMikrositeWebmanager