Eklenti ve Modüller

Tema Yönetim Modülü

Müşterimiz, Kurumsal Web Sitesinin görünümünü Tema Yönetim Modülünü kullanarak sistemde kayıtlı birçok farklı hazır tema görünümden birini seçerek değiştirebilir.

Anasayfa Yönetim Modülü

Müşterimiz Kurumsal Web Sitesinin anasayfasındaki içeriklerin yerlerini, şekillerini değiştirebilir, göstermek istemediği özellikleri kapatabilir veya aktif edebilir.

Anasayfa Slayt Gösterim Modülü

Müşterimizin Kurumsal Web Sitesinin ana sayfasında ürün, hizmet veya projelerinin tanıtım ve sunumlarını farklı gösterim animasyonları ile ziyaretçilerinin dikkatini çekecek şekilde sunumunu yapabilirler.

Haber Gösterim Modülü

Müşterimiz, Haber Gösterim Modülünü Kullanarak Kurumsal Web Sitesinin ana sayfasından ziyaretçilerine sunmak istediği haberleri gazete portallarındaki gibi resimli ve içerikli sunmasına yardımcı olan ve farklı gösterim özelliklerene göre sunmasına olanak sağlayan eklentidir.

Akan Duyuru Panosu Modülü

Kurumsal Web Sitesinden Duyuru ve Bilgilendirmelerin ziyaretçilere Akan Duyuru Panosu şeklinde sunulup, gösterileceği bölümdür.

Menü, Grup ve Sayfa Yönetim Modülü

Müşterimiz, bu modül sayesinde Kurumsal Web Sitesine kolayca yeni bir menü, grup ve sayfa ekleyebilir, mevcut olanları değiştirebilir veya silebilir.

Gelişmiş İçerik Editörü

Müşterimiz, Kurumsal Web Sitesinin herhangi bir sayfasının içeriğini Gelişmiş İçerik Editörünü kullanarak aynı MS Word’teki gibi düzenleyebilir. Bu uygulama sayesinde yazı karakterlerinden, yazı boyunlarına, sayfa içine resim, tablo, video eklemeye kadar bir çok şeyi yapmanıza imkan sağlamaktadır.

Foto Galeri Modülü

Müşterimiz, Kurumsal Web Sitesinde firma, ürün, hizmet, haber, bilgilendirme ve etkinliklerle ilgili resim ve fotoğrafları foto galeri modülüne resimler ekleyerek ziyaretçilerine sunabilir. Foto galeri modülünde satırda çıkacak resim sayısını, resimlerin küçük boyunlarının yüksekliğini ayarlayabilir. Resim altlarına açıklamalar yazabilir.

Form Oluşturma ve Yönetim Modülü

Müşterimiz, bu modül sayesinde Kurumsal Web Sitesinde ziyaretçileri ile etkileşime geçebileceği her türlü formu (İletişim formu, Teklif İstek Formu, İş Başvuru Formu vs.) hazırlayıp, farklı gösterim ayarları ile istediği bölüm ve sayfalarda yayınlayabilmesine olanak sağlar.

SEO (Arama Motoru Optimizasyon) Modülü

Kurumsal Web Sitesinin Arama Motorlarında üst sıralarda çıkmasına yardımcı olacak Site başlığını düzenleyebilme, Meta Tag (Anahtar Kelimeler) Ekleyebilme, Web Site Açıklamasını düzenleyebilme ve Sayfa Başlıklarını Site Başlığında gösterebilme özelliklerini bu modülden ayarlanabilmektedir.

Video Galeri Modülü

Müşterimiz, Kurumsal Web Sitesinde yayınlamak istediği tanıtım filmi, ürün, hizmet ve proje sunumları ile ilgili videoları bu bölümden yükleyip, planladığı menü ve sayfa içeriğinde yayınlayabilir.

Anket Modülü

Kurumsal Web Sitesinde; Ziyaretçilerden ürün, hizmet, firma ve sektörle ilgili görüşlerini öğrenmek amacıyla geliştirilmiş tek soruluk anket uygulamasıdır.

Pop Up Pencere Modülü

Müşterimiz, Kurumsal Web Sitesinde yapmak istediği duyuru, tanıtım ve bilgilendirmeleri ziyaretçi ve kullanıcıların siteye ilk girdiği anda karşılarına çıkmasına sağlayarak ilgili tanıtıma dikkat çekmesi hedeflenerek geliştirilen bir uygulamadır.

Yorum Modülü

Kurumsal Web Sitesinin herhangi bir sayfasında bulunan içerik hakkında ziyaretçi ve kullanıcılarıngörüşlerini almaya olanak tanıyan uygulamadır. Gönderilen yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanması özelliği ile yorumları kontrol ederek yayınlanabilmektedir.Mevcut yorumlarda istenildiği anda yayından kaldırılabilinmektedir.

Sosyal Ağ Paylaşım Modülü

Web sitesinde yayınlanan herhangi bir içeriği (yazı, resim veya video sayfasının) ziyaretçi tarafından Facebook tarzı sosyal ağ sitelerinde kendi ağında ve duvarında ile paylaşmasına olanak sağlayan uygulamadır. Web site yöneticisi sosyal ağlarda paylaşmak istediği sayfaların altında sosyal ağ paylaşım özelliğini aktif edebilmektedir.

Ziyaretçi Defteri Modülü

Kuruluşun Web Site ziyaretçilerinin görüş ve yorumlarını toplamalarına olan sağlayan uygulamadır. Yorum eklentisinden farkı; Yorum eklentisi tek bir sayfa içeriğine uygulanmakta olup, ziyaretçi defteri websitesinin bütününe uygulanmaktadır. Site yöneticisinin onayından geçen mesajlar ziyaretçi defterinden yayınlanabilmektedir.

Mail Listesi Oluşturma Modülü

Müşterimizin Kurumsal Web Sitesinde sunduğu ürün, hizmet veya projeleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen ziyaretçilerinin İsim ve Mail Bilgisini bırakabileceği veri tabanı oluşturma uygulamasıdır.

Site İçi Arama Modülü

Kurumsal Web Sitesi içeriğinde yayınlanan içeriklere ziyaretçilerin hızlı ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştirilmiş, aranan içeriğe göre sonuçları listeleme özelliği olan modül uygulamasıdır.

Online Döviz Kuru Modülü

Kurumsal Web Sitesinde Dolar, Euro vb. döviz kurlarının alım ve satım fiyatlarını sunmak isteyen müşterilerimiz için geliştirilmiş modüldür. Fiyatlar Merkez Bankasının sisteminden günlük olarak otomatik güncellenmektedir.

Online Hava Durumu Modülü

Kurumsal Web Sitesinde hava durumunu göstermek isteyen müşterilerimiz için geliştirilmiş modüldür. Bulunduğu ilin günlük ayrtıntılı veya 3 günlük genel hava durum bilgisi sunulabilmektedir. Hava Durum Raporu Devlet Meteoroloji Kurumunun Sisteminden günlük otomatik güncellenmektedir.

RSS Veri Sunma Yönetim Modülü

Müşterimizin Kurumsal Web Sitesinde sunduğu ürün, hizmet veya projeleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen ziyaretçilerin RSS okuyucuları ile web sitesine gelmeden güncellenen içerikler hakkında bilgi sahibi olmalarına olanak sağlayan uygulamadır.

Yetkilendirme Modülü

Müşterimizin çalışanlarına web sitesinin yönetim panelinin belli bölümlerini kullanma, veri girişi yapma, resim, yazı, haber vb. içerik yükleme izni vermesine ve istatistik modülü vb. modüllere giriş yapabilme izni vermesine olanak sağlayan modül uygulamasıdır. Modülün içeriğine göre görme, ekleme, değiştirme ve silme yetkileri tanımlanabilmektedir.

Gelişmiş İstatistik Modülü

Müşterimiz; kurumsal web sitesinin ziyaretçi ve ziyaret raporlarını inceleyebileceği çok gelişmiş bir raporlama ve istatistik modülü sunulmaktadır. Modül içeriğinde;

-İçerik Ziyaret Raporları (Tarih aralığına göre, Web sitesinin çalıştığı alan adı ve dil seçeneklerine göre menü, kategori ve sayfa bazında ziyaret raporları ayrınıtılı olarak sunulmaktadır.)

- Trafik Kaynakları Raporları (Tarih aralığına göre doğrudan alan adını yazarak, arama motorlarından kelime arayarak veya farklı sitelerden gelen yönlendirme ile web sitesine gelen ziyaretçi trafiğini ölçmeye ve değerlendirmeye imkan sağlar)

- Arama Motoru Yönlendirme Raporları (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adı ve ek dillere göre Google, yahoo ve Bing vb. arama motorlarının web sitesine gelişleri, ziyaretçilerin bu arama motorlarlarına aradıkları kelimeler ve bu kelimelere )

- Ziyaretçi Raporları (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adı ve ek dillere göre web sitesine hangi ülke, bölge ve şehirlerden geldikleri, ziyaretçilerin gezdikleri sayfalar, geliş şekilleri ve sitede gezdikleri sayfa sayısı, bilgisayarlarının işletim sistemi, ekran çözünürlüğü, kullandıkları tarayıcısına kadar bir çok veri sunulmaktadır)

- Online Ziyaretçi Raporları (Online olarak ziyaretçilerin hangi saatte, hangi sayfayı ziyaret edildiğini hangi ülke ve şehirden geldiğini, hangi arama motoru veya web sitesinden yönlendirme ile geldiğini ve şu anda hangi sayfaları ziyaret ettiğinin bilgilerinin alınacağı bölümdür.)

- Çapraz Sorgulamalar ve Gelişmiş Uygulamalar ; (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adlarına, ek dil modüllerine, Ülke, bölge ve şehre göre, arama motorlarından veya diğer web sitelerden gelen yönlendirme ve kelimelere göre detaylı sorgulamaların yapılacağı bölümdür.


ASERSOFTTrader EntegreMikrositeWebmanager