Eklenti ve Modüller

Haber Modülü

Haber Portalında sunmak istenilen haberleri ana sayfada son dakika, manşet, manşet altı ve ilgili kategorilerde çeşitli gösterim kriterlerine göre yer almasına olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

Yazar Modülü

Haber Portalında Yazı yazan kişilerin yazılarının son yazısından itibaren tüm yazılarının sunulmasına olanak sağlayan uygulamadır. Yazarların gösterimi ayrıca ana sayfadan da yapılabilmektedir.

RSS Veri Sunma Yönetim Modülü

RSS Veri Sunma Modülü ile belli bir haber kategorisinden RSS okuyucuları ile web sitesine gelmeden haber okumak isteyen ziyaretçiler için geliştirilmiş uygulamadır. Ziyaretçi gerek taraycı programında, gerekse mail programında RSS okuyucusuna haber kategorisini eklediğinde portalda o kategoriye bir haber eklendiğinde RSS aktarımı ile o haber o ziyareçilerin RSS okuyucularında da görüntülenir.

Gelişmiş İçerik Editörü

Haber Portalı Yönetim yazılımında MS Word gibi sayfa içeriğini düzenlemizi kolaylaştıracak gelişmiş bir editör uygulaması bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde yazı karakterlerinden, yazı boyunlarına sayfa içine resim, tablo, video eklemeye kadar bir çok şeyi yapmanıza imkan sağlamaktadır.

Akan Duyuru Panosu Modülü

Haber Portalından Duyuru ve Bilgilendirmelerin Akan Duyuru Panosu şeklinde sunulup, gösterileceği bölümdür.

Foto Galeri Gösterim Modülü

Portalda yayınladığınız haber ve içeriklere bağlı foto galeri oluşturup, zengin ve değişik gösterim özellikleri ile ziyaretçilerinize sunmanıza olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

Pop-Up Modülü

Portal Yöneticisinin yapmak istediği önemli duyuru, tanıtım ve bilgilendirmeleri ziyaretçi ve kullanıcıların siteye ilk girdiği anda karşılarına çıkmasına sağlayarak ilgili tanıtıma dikkat çekmesi hedeflenerek geliştirilen bir uygulamadır. Portal yöneticisi pop-up pencerenin boyutlarını, yayın tarihlerini ayarlayabilir, gerektiğinde aktif veya pasif yapabilir, Pop-up pencere içine “Gelişmiş İçerik Editörü”nü kullanarak her türlü metin, resim, video ve animasyon eklenebilir.
NOT: Pop-Up Pencere Uygulaması popup blokerlara takılmamaktadır.

Anket Modülü

Portal üzerinden ziyaretçilere gündemdeki konularla ilgili görüş sorarak cevapların alınmasına olanak sağlayan uygulamadır. Modülde kullanıcıların sürekli anket cevaplamalarını önleyecek sistem, ankette 10 cevaba kadar seçenek oluşturma ve grafikli sonuç gösterim özellikleri bulunmaktadır.

Online Hava Durumu Gösterim Modülü

Devlet Meteoroloji Enstitüsünün sitesinden her gün otomatik olarak bulunduğu ilin günün ayrıntılı hava durumunu veya 3 günün genel bilgilendirme raporunu alabilmektedir.

Online Döviz Kuru Gösterim Modülü

Merkez Bankasının sitesinden hergün otomatik olarak bağlanarak dolar, euro, vb. döviz kurlarının alış ve satış fiyatlarını portal web sitesinde gösterebilmektedir.

Site İçi Arama Modülü

Ziyaretçilerinizin web portalınızdaki bir içeriğe hızlı ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştirilmiş, aranan içeriğe göre sonuçları listeleme özelliği olan modül uygulamasıdır

Mail Listesi Oluşturma Modülü

Haber portalına eklenen haberlerin mail adresine gelmesini isteyen ziyaretçilerin İsim ve Mail Bilgisini bırakacağı veri tabanı oluşturma uygulamasıdır. Not: Bu modülde mail gönderim uygulaması yüklü değildir. İsteyenlerin Mail gönderim sistemini alması gerekmektedir.

Sosyal Ağ Paylaşım Modülü

Portalda yayınladığınız bir haberin ziyaretçileriniz tarafından sosyal ağlarda paylaşılmasına olanak sağlayan modül uygulamasıdır. Bu özelliği ilgili kategorilerde aktif edip etmemek portal yöneticisinin insiyatifindedir.

Özet İstatistik Modülü

Haber Portalı Yönetim Sisteminin Anasayfasından ve İstatistik Bölümünden Portalla ilgili; Anasayfa ziyaretçi sayısı, Farklı IP Ziyaretçi Toplamı, Toplam Ziyaretçi Sayıs, Son Gün Gelen Ziyaretçi Sayısı, Günlük Ortalama Ziyaretçi Sayısı  vb. bilgiler anlık verilmektedir.

Ayrıca Günlük olarak portal yöneticisinin mail adresine bir önceki günün Portal Ziyaret Raporları ve İstatistik Bilgileri Otomatik olarak sistem tarafından gönderilmektedir.

SEO (Arama Motoru Performans Artırma) Modülü

 Haber Portalınızın Arama Motorlarında üst sıralarda çıkmasına yardımcı olacak Site başlığını düzenleyebilme, Meta Tag (Anahtar Kelimeler) Ekleyebilme, Web Site Açıklamasını düzenleyebilme ve Sayfa Başlıklarını Site Başlığında gösterebilme özelliklerini bu modülden ayarlayabilirsiniz.

Form Oluşturma ve Yönetim Modülü

Haber Portalınızda yer alması istenilen iletişim formu, reklam formu vb. formları ve içeriklerini oluşturmaya ve portaldan doldurulan formların arşivlenmesine olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

Güvenlik Modülü

Webmanager Haber Portal Yazılımı bankacılık ve finans kuruluşlarının kullandığı profesyonel güvenlik uygulamaları ile korunmaktadır. Sanal Klavye ile giriş, Güvenlik Kodu Uygulaması, Şifremi unuttum Uygulaması, Log Tutma, Sayfa Değişikliklerinin kaydedilmesi vb. sisteme giriş zamanlarının ve IPlerinin incelenebilmesi bu modülün bazı özellikleridir.

Ek Portal Yöneticisi Yetkilendirme Modülü

Webmanager Haber Portalınızın içerik, modül ve sayfalarını yönetmesi için farklı bir kişinin işlem yapmasına imkan sağlayacak izinlerin açılmasına olanak sağlayan bölümdür. Yetkilendirme ile ilgili yerleri, görme, ekleme, değiştirme ve silme dahil tüm yetkilerin verilebilmesine imkan sağlar.

Videolu Haber Gösterim Modülü

Haber Portalında videosu çekilen haberlerin  görüntülü yayınlanabilmesine, ayrıca bu görüntü haberlerinden ayrı bir bölümden gösterilmesine olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

Yorum Modülü

Haber Portalı ziyaretçilerinin portaldaki haberlere yorum yapmalarına imkan sağlayan modül uygulamasıdır. Yapılan yorumlar "YÖNETİCİ ONAYINDAN" sonra yayınlanmasında engel bir durum olmayanlar portalda yayınlanabilmektedir.

Reklam ve Banner Yönetim Modülü

Portala alınacak reklamların yayınlanacağı bölümlerdir. 4 ana reklam banner alanı vardır. Banner boyutları ayarlanabilmekte olup, jpg, flash animasyon reklamları ve video gösterimleri yapılabilmektedir.  Site Üstü Reklam Alanı, Sabit Sağ Reklam Alanı, Logo yanı Reklam Alanı ve Anasayfa Manşet Altı Reklam Alanıdır.

E Gazete Modülü

Kuruluşun basılı gazetesi varsa, portal üzerinden gazete sayfalarını mouse ile çevirerek gösterecek şekilde hazırlanmış flash gazete uygulamasıdır. Portal yöneticisi yönetim panelinden istediği gazetenin sayfa görsellerini jpf formatında sisteme ekleyerek flash gazete uygulamasını oluşturur ve portal sitesinin istediği bölümünde ziyaretçilerinin kullanımına sunabilir.
Not: E-Gazete uygulaması 100 sayfa kapasitelidir.

Gelişmiş İstatistik Modülü

İçerik Ziyaret Raporları (Tarih aralığına göre, Web sitesinin çalıştığı alan adı ve dil seçeneklerine göre menü, kategori ve sayfa bazında ziyaret raporları ayrınıtılı olarak sunulmaktadır.)
     * Trafik Kaynakları Raporları (Tarih aralığına göre doğrudan alan adını yazarak, arama motorlarından kelime arayarak veya farklı sitelerden gelen yönlendirme ile web sitesine gelen ziyaretçi trafiğini ölçmeye ve değerlendirmeye imkan sağlar)
     * Arama Motoru Yönlendirme Raporları (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adı ve ek dillere göre Google, yahoo ve Bing vb. arama motorlarının web sitesine gelişleri, ziyaretçilerin bu arama motorlarlarına aradıkları kelimeler ve bu kelimelere )
     * Ziyaretçi Raporları (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adı ve ek dillere göre web sitesine hangi ülke, bölge ve şehirlerden geldikleri, ziyaretçilerin gezdikleri sayfalar, geliş şekilleri ve sitede gezdikleri sayfa sayısı, bilgisayarlarının işletim sistemi, ekran çözünürlüğü, kullandıkları tarayıcısına kadar bir çok veri sunulmaktadır)
     * Online Ziyaretçi Raporları (Online olarak ziyaretçilerin hangi saatte, hangi sayfayı ziyaret edildiğini hangi ülke ve şehirden geldiğini, hangi arama motoru veya web sitesinden yönlendirme ile geldiğini ve şu anda hangi sayfaları ziyaret ettiğinin bilgilerinin alınacağı bölümdür.)
     * Çapraz Sorgulamalar ve Gelişmiş Uygulamalar ; (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adlarına, ek dil modüllerine, Ülke, bölge ve şehre göre, arama motorlarından veya diğer web sitelerden gelen yönlendirme ve kelimelere göre detaylı sorgulamaların yapılacağı bölümdür.

Üye Yönetim Modülü

Portala ziyaretçilerin üyelere sunulan hizmet ve özelliklerden faydalanmasına olanak sağlayan uygulamadır.  Genel Özellikleri;
    * Üyelik başvurusu; portala üye olmak isteyen üyelik bilgilerini doldurur. İstenilen başvuru bilgileri portal yöneticisi tarafından genişletilip daraltılabilinir.
     * Üyelik onayı; Sisteme girmek isteyen ziyaretçi veya müşterilerin onaylandığı bölümdür. 2 türlüdür.
        (a) Yönetici onayı; yönetici gelen başvuruyu değerlendirerek üye adayını üye yapar, sistem otomatik olarak üyeye üyeliğinin onaylandığı bilgisini mail olarak gönderir.
        (b) Aktivasyon onayı; üyelik formunu dolduran üyenin mail adresine aktivasyon maili düşer. Üye bu linke tıklayarak üyeliğini aktif edebilir Firma yetkilisi istediği üyelik türünü kendisi ayarlayabilir.
     * Üyeler, üyelere özel tüm içerikleri görebilir ve üyelere sağlanan hizmetlerden faydalanabilirler.
     * Raporlar; Üyelerin sisteme giriş ve sistemi kullanma raporlarını yönetici alabilmektedir.

RSS Veri Alma Modülü

Haber Portalınıza herhangi bir web sitesindeki RSS kaynağını Webmanager Haber Portal Yazılımına ekleyerek orada güncellenen içeriklerin anında Haber Portalınızda da gösterilmesine olanak sağlar...

Seri İlan Yönetim Modülü

Üyelerin portalda vasıta, emlak, çeşitli kategorilerdeki alım satım ve eleman/iş arama ilanlarını verebilecekleri bölümdür.
     * İlan arama özelliği ile aranılan ilanlara hızlı arama ve bulma özelliği,
     * Pratik ve kolay ilan ekleme özelliği,
     * İlana resim ekleme özelliği,

Firma Rehberi Oluşturma Modülü

Haber Portalına ticari bir kaynak oluşturmak isteyenlerin kurumsal üyelerden belli bir ücret karşılığında sektöre göre firmaları iletişim adresleri ve tanıtıcı yazıları ile birlikte portal üzerinden ziyaretçilere sunabilmesidir.
- Sınırsız kategori ekleme,
- Firmaları bu kategorilere göre ekleyebilme,
- Firma logosunu ve iletişim adreslerini ekleyebilme,
- Firma tanıtıcı yazısının eklenebilmesi,
- Firma ürün ve hizmetleri ile ilgili 5 adet fotoğrafın foto galeri şeklinde sunulabilmesi
- Ziyaretçilerin firmaya iletişim formu kullanarak bilgi gönderebilmesi,
- Portala üye firmaların kendi firma bilgilerini ve resimlerini değiştirebilmesi.


ASERSOFTTrader EntegreMikrositeWebmanager